Maminka zavedla systém

Pokojíček malého Honzíka a Lukáše se proměnil jako mávnutím proutku. Tedy alespoň klukům se to tak mohlo zdát. Maminka s přípravou měla ale ve skutečnosti hodně práce. Chtěla to ale stihnout, zatímco byli kluci na víkendu u jejích rodičů. Kluci totiž začali chodit do první třídy a tak musel jejich pokoj vypadat tak trochu školácky. Jednou z věcí, která se v jejich pokoji změnila, byla i magnetická tabule, na kterou se dalo psát i křídou.

V první třídě to bylo bezva

Bezvadná třída se spoustou nových věcí. Děti byli poprvé ve své nové třídě a na všem, co kolem sebe viděli, mohly oči nechat. Všechno se jim líbilo, i to, o čem neměli ani ponětí, nač by to využili nebo co by s tím dělali. Bylo moc fajn se na ně dívat a pozorovat ta dětská tikající očka, jak jsou jako u vytržení, ze všeho překvapení. Jako první je zaujaly magnetické tabule, které je vítaly a na které každý z nich umístil své jméno z připravených písmen, pokud to už uměl.

Štítky: